TEB 12. BÖLGE
KAYSERİ ECZACI ODASI
ECZACILAR, BAKAN SOYLU İLE BULUŞTU
Bu yazı 2323. kez sizin tarafınızdan okunuyor.
( 14-03-2016 )
12. Bölge Kayseri Eczacı Odası Başkanı Oğuzhan Ulutaş, Sosyal Sigortalar Kurumu ve Türk Eczacılar Birliği arasındaki ilaç protokolü için Çalışma Bakanı Süleyman Soylu’nun da bulunduğu bir toplantıda bir araya geldi. Çağan Medya’ya açıklamalar yapan Ulutaş, toplantıda meslekteki sorunların masaya yatırıldığını söyledi. 

2016-03-14, 04:01:16 
“1 Nisan tarihinden itibaren protokolümüzün yenilenmesini, herhangi bir karışık ortam oluşmamasını istiyoruz. Bundan sonraki süreçte yine hastalarımıza hizmet vermeye devam etmek istiyoruz. Tüm gün boyunca Bakanımız Süleyman Soylu bizimle birlikteydi. Bu konudaki kopukluğu giderici ve problemin çözümüne ilişkin bir yaklaşım sergiledi. Bakanımızla yaklaşık 50 kişi öğleden sonrada 4,5 saat süren bir toplantı daha yaptık. Toplantıda da Sayın Bakanımız sektörün kopukluğunun kendisini mutsuz ettiğini, eczacıların bu konudan mutsuz olduğunu ve bu mutsuzluğu gidermek istediğini söyledi. Bütün paydaşların mutlu olmasını istediğini, hastalarımızın, eczanelerimizin, özel hastanelerimizin, hizmet eden doktorlarımızın tam anlamıyla yüzleri gülerek ve işlerini severek yapmalarını söyledi.”

 

Çağan Medya’ya açıklamalarda bulunan 12. Bölge Kayseri Eczacı Odası Başkanı Oğuzhan Ulutaş, mesleklerindeki sorunların ele alındığı toplantıda Çalışma Bakanı Süleyman Soylu’nun yanı sıra bazı kurum temsilcileri, Ak Parti’den mesleği eczacılık olan milletvekilleri ve bölgelerdeki eczacı temsilcilerin bulunduğunu belirtti.

“Tüm gün boyunca toplantıda bakanımız bizimleydi”

Türk Eczacılar Birliği’nin Sosyal Güvenlik Kurumu’yla eczaneler adına her yıl yenilenen bir protokol yaptığını söyleyen Ulutaş, “Bizim hastalarımıza ilaçlarımızı verebilmemiz için bu protokolün yenilenmesi gerekiyor. Bu süreç içerisinde de eczanelerimizin mevcut sorunlarının giderilmesiyle alakalı olarak görüşme trafiği devam etti. Bu konuda da Türk Eczacılar Birliği ve Eczacı Odaları çalışmalarını hızlandırdılar. Bizde bu protokolün imzalanmasını sağlamak amacıyla bir takım görüşmelerde bulunduk. 1 Nisan tarihinden itibaren protokolümüzün yenilenmesini, herhangi bir karışık ortam oluşmamasını istiyoruz. Bundan sonraki süreçte yine hastalarımıza hizmet vermeye devam etmek istiyoruz. Tüm gün boyunca Bakanımız Süleyman Soylu bizimle birlikteydi. Bu konudaki kopukluğu giderici ve problemin çözümüne ilişkin bir yaklaşım sergiledi. Bizleri ağırladı ve sabah saatleri itibariyle akşam saatlerine kadar süren toplantıda Çalışma bakanımız bizleri bizzat dinledi. Bakanımızla yaklaşık 50 kişi öğleden sonrada 4,5 saat süren bir toplantı daha yaptık. Toplantıda da Sayın Bakanımız bizzat başkanlık etti. Bizleri en ince ayrıntısına kadar dinleyerek çözüm önerileri sundu, bizim sunduğumuz çözüm önerilerine son derece sıcak baktı. Sektörün kopmuşluğunun kendisini mutsuz ettiğini, eczacıların bu konudan mutsuz olduğunu ve bu mutsuzluğu gidermek istediğini söyledi. Bütün paydaşların mutlu olmasını istediğini, hastalarımızın, eczanelerimizin, özel hastanelerimizin, hizmet eden doktorlarımızın tam anlamıyla yüzleri gülerek ve işlerini severek yapmalarını sağlamak ve birlikte hareket edecek şekilde olmasını arzu ettiğini söyledi. Bu konudan dolayı biz çok mutlu olduk ” dedi.

“Ödenmeyen bir takım ilaçlar var”

Hastaların bazı ilaçları bulamaması ya da devletin ilaç ücretini karşılamaması durumuna da açıklık getiren Ulutaş, “Bazı ilaçların bulunamadığı ya da bulunsa da Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ödenmediği bir takım ilaçlarımız var. Bunlar tedaviye yeni sunulmuş, yurt dışında bazı ülkelerde hastaların kullanımına ve tedavisine başlanmış ilaçlar birçoğu da pahalı ilaçlar. Tabi bu bir süreç mutlaka bunu Sağlık Bakanlığı’mız değerlendiriyordur. Bu ilaçların öncelikle ülkemizde ruhsatlandırılması gerekiyor ve ruhsatlandırma işlemi bittikten sonrada fiyatlandırma işleminin gerçekleşmesi gerekiyor. Bunlarda kısa sürede olmuyor” diye konuştu.     Başlıklar
14-05-2020
14-05-2020
26-04-2020
20-04-2020
25-03-2020
25-03-2020
17-03-2020
09-12-2019
16-09-2019
23-08-2019
06-02-2015
17-06-2014
24-10-2013

 
  Dilek ve Şikayet Kutusu

 
 
TEB Kısayollar
TEB Canlı Yayın
Yurt Dışı İlaç Temini için...
TEB Majistral
Faydalı Linkler
Türk Eczacıları Birliği
İlaç Eczacılık Genel Müdürlüğü
e-devlet
e-bildirge
Resmi Gazete
SGK
Medula Reçete Giriş
MEDULA-Tıbbi Malzeme Provizyon Sistemi
Edak Ecza Koop.
E.Ü. Tıp Fakültesi Hastaneleri
 

Hizmetlerimiz   Çeşitli
Medula Reçete   Güncel İlaç Fiyat Listesi
Eczacı Odaları   e-Gazeteler
Üyelerimiz   Kayseri İş İlanları
      Hava Tahmini-KAYSERİ
 
  352 222 6767
  kayserieczaciodasi@gmail.com
Copyright © kayserieo.org.tr 2014
Online:   172   Bugün:   530 Toplam:   26755796   İp:   34.231.21.83